Linum narbonense

Len narbonský

Blízký příbuzný lnu setého, který se na světe pěstuje od pradávna jako kulturní rostlina. Na první pohled vypadají téměř stejně. Len narbonský má malinko tmavší květy, ale také jsou modré barvy. Dorůstá do výšky 30 – 50 cm.

Jak pěstovat len narbonský

Miluje propustnou půdu a nevadí mu ani přísušek. Snáší kamenité i vápenité podklady. Proto se dobře hodí i do štěrkových záhonů, do částí zahrad, kde máte kamenitou navážku, nebo jiných, na první pohled neúrodných míst. Pokud mu chcete přilepšit, přihnojte místo výsadby dřevěným popelem nebo dolomiti ckým vápencem. V našich podmínkách je plně mrazuvzdorný. Počátkem jara se ho nebojte hodně prostříhat. Odmění se bohatším růstem a násadou květů. I po odkvetené ale vypadá krásně. Díky střední výšce se hodí i do skupinových výsadeb.

Barva květu: krásně modrá
Doba květu: červen – srpen
Výška: 30 – 50 cm
Nenáročný pěstování, vhodný i pro začátečníky. Bez vysokých nároků na půdu a vláhu, snáší i přísušek. Plně mrazuvzdorný.

Pokud se vám len zalíbí, můžete si kromě narbonského a setého pořídit do zahrádky i len žlutý (Linum flavum) nebo len velkokvětý (Linum grandiflorum).

99,00 Kč
Do e-shopu